Сушка грибів

Одна з популярних і зручних заготовок на зиму – сушені гриби.

Сушені гриби зберігають більшість корисних речовин, добре засвоюються, мають насичений аромат і можуть урізноманітнити кулінарні рецепти. При цьому треба розуміти які гриби варто сушити. Гриби бувають трубчасті, пластинчасті, лісічковий, сумчасті і трутовики. Не всі гриби придатні до сушіння, багато містять гіркоту, яка в процесі сушіння посилюється.

Майже всі їстівні трубчасті гриби придатні для сушіння, але найкращі: білий гриб, підберезник, маслюки, підосичники, дубовик, моховик, козляки, польський гриб.

Пластинчасті: опеньки, шампіньйони, оленячі, підвишень.

Лісічковий: лисичка звичайна.

Сумчасті: сморчки, білий трюфель.

При використанні  інфрачервоної технології сушки грибів, Ви отримаєте максимально якісний продукт, який в готовому вигляді буде однотонний, світлий, без підгорілих шматочків, збереже максимум корисних речовин, неперевершений аромат, а так само, що не менш важливо, прискорить процес сушіння в 4-5 разів, ніж на стандартому сушильному обладнанні,  в якому процес сушки буде йти протягом 12-16 год.

 

  1. Для сушіння грибів найкраще підходять свіжі гриби, перед обробкою треба перебрати і прибрати неїстівні, червиві, сильно пом’яті.
  2. Далі гриби чистяться від бруду, гілочок тощо. Гриби краще не мити так як вони добре вбирають вологу. Церез те довше будуть сушитися. З приводу бактерій і мікроорганізмів у даному випадку можна не турбуватися, тому що ІЧ-промені повністю знезаражують продукт. Повна стерилізація.
  3. Великі гриби ріжуть невеликими шматочками від 2 до 7 міліметрів, а маленьким грибам відокремлюють капелюшки від ніжок і нарізають окремо або ж сушка проводитися цілком.
  4. Сушка здійснюється при температурі 50-60 градусів.

 

Вихід готового продукту становить 10-12%.